Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie

Ferie 2019

Utworzono dnia 28.02.2019

Tydzień feryjnych warsztatów za nami. Było twórczo, oryginalnie i aktywnie, a to między innymi za sprawą różnorodnej, ciekawej oferty jaką przygotowaliśmy dla dzieciaków tych małych i dużych. Każdego dnia realizowaliśmy inne  kreatywne warsztaty. Dla tych co bawili się z nami i dla tych co nie byli z nami w tym roku krótka relacja z warsztatów.

Dzień pierwszy – Otwarty Zimowy Turniej Szachowy, który sędziował Pan Eugeniusz Walczak (prowadzący warsztaty szachowe w MGOK w Uniejowie). W turnieju wzięło udział   13 pasjonatów gry w szachy. Puchar  turniej zdobył  Kacper  Wójcik.

Dzień drugi – warsztaty garncarskie z Panem Łukaszem Dzieciątkowskim , który podczas spotkania przybliżył historie garncarstwa, pokazał techniki toczenia na kole garncarskim i pomagał w samodzielnym toczeniu naczyń ,czyli  było gliniane szaleństwo, wazonowe toczenie na kole, lepienie z gliny kubków i doniczek a tych jako, że wiosna tu tuż ulepiono najwięcej.

Dzień trzeci – warsztaty komiksu i tworzenie bohatera fikcyjnego prowadził pan Szymon Teluk -  malarz, rysownik, ilustrator. Od lat rysujący karykatury oraz tworzący wizualizacje i concept - arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Pan Szymon  opowiedział jak stworzyć komiks  na co zwrócić uwagę  i w jaki sposób przy pomocy kilku kresek pokazać na rysunku emocje. Super warsztaty i super  nasi uczestnicy, którzy z wielką wprawą wprowadzali uwagi pana Szymona do swoich prac.

Dzień czwarty –  gry planszowe, są bardzo dobrym sposobem na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się skąd pochodzą gry planszowe i na jakie kategorie można je podzielić, rozegrali kilka turniejów, m.in. w chińczyka, warcaby, skaczące czapeczki, wyścigi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy zestaw układanek i puzzli.

Dzień piąty – warsztaty hip-hop z Panem Sebastianem Krupą - tancerzem, choreografem i założycielem grupy "S'crew” Pan Sebastian  opowiedział co jest najważniejsze w tańcu hip-hop, przybliżył historie hip-hop. Uczestnicy uczyli się podstaw tego trudnego stylu tańca, próbowali swoich umiejętności w układach tanecznych.

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 51

W poprzednim tygodniu: 46

W tym miesiącu: 26

W poprzednim miesiącu: 193

Wszystkich: 7347