Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie

Zespół Śpiewaczy "Włościanki"

Działalność zespołu została zainaugurowana w 2007 roku z inicjatywy Burmistrza Uniejowa – Józefa Kaczmarka i prezesa Stowarzyszenia Promocji i Kultury Ludowej w Poddębicach – Bogdana Sroczyńskiego. Instruktorem zespołu od początku jego działalności jest Maciej Janecki.

Zespół Śpiewaczy ,,Włościanki” angażuje się w życie społeczne gminy Uniejów poprzez udział w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych. Dzięki temu aktywnie promuje kulturę ludową Ziemi Uniejowskiej, podtrzymując i propagując tradycje naszej gminy. „Włościanki” regularnie biorą udział w festiwalach muzyki ludowej, przeglądach piosenki i konkursach. Mają na swoim koncie sukcesy i wyróżnienia.

Do najważniejszych należy: zwycięstwo w eliminacjach rejonowych XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych OSP w Popielowie na Opolszczyźnie w 2009 roku. W 2010 roku zespół reprezentował Województwo Łódzkie podczas przeglądu w Krynicy Zdroju. W 2012 roku na Międzypowiatowym Przeglądzie Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych – „Komu Piosenkę, Komu” w Ozorkowie zajął II miejsce, a w 2013 roku uplasował się na najwyższym podium. Zespół występował też na Łotwie, gdzie wziął udział w VI Przeglądzie Dorobku Seniorów. W ubiegłym roku „Włościanki” zdobyły wyróżnienie podczas 17. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2016” we Włocławku.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny