Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie

Koncert Finałowy Most The Music

Utworzono dnia 16.05.2024

Wokaliści z Uniejowa wystąpią na scenie z Natalią Kukulską i Adamem Sztabą. Ostatnie darmowe bilety jeszcze dostępne w Internecie.

Młodzi wokaliści już drugi rok trenują swoje muzyczne umiejętności w ramach projektu Most The Music, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, dzięki środkom Fundacji Most the Most z Warszawy. Po raz kolejny projekt zakończy finałowy koncert na wielkiej scenie. Tym razem artyści wystąpią w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Koncert finałowy programu MOST THE MUSIC odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.  Dziecięco-młodzieżowy chór z ośmiu miejscowości Polski wystąpi na scenie 29 czerwca o godzinie 17:00. Wśród nich znajdzie się grupa z Uniejowa.

,,Finał tegorocznego programu Most the Music będzie efektem wielu miesięcy pracy dziecięco-młodzieżowych chórów z różnych zakątków Polski oraz ich trenerów śpiewu. Za repertuar i aranżacje muzyczne odpowiada dyrektor artystyczny programu maestro Adam Sztaba. Historia, która doprowadziła nas do tego momentu, rozpoczęła się dzięki mieszkańcom i włodarzom gmin: Dzierżoniów, Sicienko, Uniejów, Cieszanów, Strzelce Opolskie, Biecz, Powiatu Grajewskiego oraz Miasta Ruda Śląska. Wzięli oni udział w Konkursie Nasz Zabytek Fundacji Most the Most. Możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży z tych regionów w programie Most the Music jest uhonorowaniem szczególnej postawy lokalnych społeczności. Ich ponadprzeciętna oddolna inicjatywa rozpoczęła tę niezwykłą historię'' - mówią organizatorzy z Fundacji Most the Most.

Na scenie wystąpi 200-osobowy chór dziecięco-młodzieżowy z towarzyszeniem orkiestry Adama Sztaby oraz soliści Natalia Kukulska i Hubert Zapiór. Koncert poprowadzi Anna Dereszowska. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a bilety jeszcze dostępne są na stronie internetowej .

Uniejowska Grupa Wokalna od września 2022 r., dzięki współpracy z Fundacją Most the Most, uczestniczy w bezpłatnych zajęciach artystycznych i wokalnych. Dzięki projektowi dzieci i młodzież, rozwijają swoje muzyczne pasje, a także mają okazję występować na wielkiej scenie. Wiadomo już, gdzie odbędzie się tegoroczny wielki koncert finałowy projektu ,,Most the music".

Pierwsza edycja programu zakończona była koncertem finałowym, który odbył się 29 czerwca 2023 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W koncercie zaśpiewali m.in. wokaliści z chóru Uniejowskiej Grupy Wokalnej, występujący z orkiestrą pod batutą Adama Sztaby, a na scenie towarzyszyła im także Małgorzata Ostrowska. Poniżej fragment koncertu.

 

źródło: uniejow.net.pl

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 43

W poprzednim tygodniu: 69

W tym miesiącu: 142

W poprzednim miesiącu: 252

Wszystkich: 12103