Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie

Uniejowska Grupa Wokalna w Studio Buffo w Warszawie

Utworzono dnia 05.06.2023

Uniejowska Grupa Wokalna w Studio Buffo w Warszawie

29 maja br. utalentowani młodzi artyści z Gminy Uniejów wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd organizowany był w ramach realizowanego od listopada programu pilotażowego „Most The Music”. Najważniejszym punktem wyjazdu było obejrzenie spektaklu muzycznego pt. „Piotruś Pan” w Teatrze „Studio Buffo”.

Teatr „Studio Buffo” znany jest przede wszystkim ze wspaniałych spektakli muzycznych między innymi „Metro” oraz „Romeo i Julia”, a także z wybitnych artystów, którzy swoją karierę zaczynali w „Buffo” min. Edyta Górniak, Robert Janowski, Katarzyna Groniec, Natasza Urbańska.

„Piotruś Pan” to spektakl dla całej rodziny. Wspaniała muzyka, scenografia, kostiumy i brawurowe role aktorskie na czele z Marianną Kłos (Wendy), Jakubem Rutkowskim (Piotruś Pan), Anną Frankowską (Pani Darling) oraz  Wojciechem Dmochowskim (Pan Darling). Spektakl był nośnikiem niesłychanej pozytywnej energii, którą z pewnością dzieci zabiorą do Uniejowa. Autorem libretta i tekstów piosenek jest JEREMI PRZYBORA, muzyki – JANUSZ STOKŁOSA, natomiast inscenizacja, choreografia JANUSZ JÓZEFOWICZ – dyrektor artystyczny teatru.

Wyjazd do Warszawy to początek wielu wyjątkowych wydarzeń, w którym udział weźmie Uniejowska Grupa Wokalna w ramach programu. Już 9 czerwca, w Uniejowskiej Kolegiacie odbędzie się Koncert Rodzinny. Wkrótce na warsztatach w Uniejowie pojawi się  po raz kolejny Adam Sztaba, a tuż po rozdaniu świadectw dzieci wyjadą na 8 dniowy obóz do Lusławic, gdzie pod okiem Adama Sztaby będą szlifować swoje umiejętności wokalne, aby 29 czerwca w Lusławicach wystąpić z jego muzykami, pod jego batutą i z trzema innymi chórami w koncercie finałowym programu Most The Music.

Program „Most The Music” jest finansowany i organizowany jest przez Fundację Most The Most powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Początkiem współpracy między Gminą Uniejów a Fundacją Most The Most stał się konkurs „Nasz zabytek” oraz organizacja koncertu wybitnej pianistki Julii Kociuban w Uniejowie w ramach koncertów pn. „Z klasyką przez Polskę”.

Realizatorem programu Most The Music w imieniu Gminy Uniejów jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie. Program wspierają: Parafia w Uniejowie, PGK Termy Uniejów Sp. z o.o., Aparthotel Termy Uniejów, Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, Restauracja Miejscówka, uniejow.net.pl

Uniejowska Grupa Wokalna w Studio Buffo w Warszawie

Utworzono dnia 05.06.2023, 13:57

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 53

W tym miesiącu: 191

W poprzednim miesiącu: 278

Wszystkich: 11900