Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie

Warsztaty zimowe z MGOK

Utworzono dnia 30.01.2020

Akcja ferie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie  dobiegła końca. Dla wszystkich dzieciaków, które zostały w domu oraz dla tych, które spędzały ferie w Uniejowie przygotowaliśmy szereg zajęć warsztatowych. Warsztaty dobraliśmy tak aby rozwijać jak najwięcej wyobraźni, twórczej inwencji, połączyć zabawę z „odrobiną” wiedzy, a przede wszystkim aby każdy kto zawitał do Domu Kultury mógł ciekawie spędzić czas.

Podstawy działania aparatu, światło i cień, nauka kadrowania , czas naświetlania - to wszystko było na WARSZTATACH FOTOGRAFICZNYCH. Pan Marcin nasz prowadzący  przekazał w ciekawy sposób informacje dotyczące teorii i praktyki fotografii, połączył naukę z zabawą.

Praca głosem, dźwiękiem, otwieranie swojej wyobraźni i integracja w grupie - to wszystko na WARSZTATACH SCENICZNYCH z Panią Martyną. Uczestnicy warsztatów spróbowali różnych sposobów wyrażania siebie, rozwijali swoją wrażliwość, uczyli się w jaki  sposób poprzez zadania i ćwiczenia aktorskie, taniec i śpiew wyzwolić własne emocje.

Twórcza i świetna zabawa nie tylko dla dzieci towarzyszyła warsztatom technicznym KLOCKOWE – L maszyny. Warsztaty były świetnymi ćwiczeniami na rozwijanie wyobraźni, sprawności ruchowej dłoni i palców. Młodzi konstruktorzy zagłębili się w świat projektów i planowania, stwarzając różnorodne konstrukcje.

Kreatywność, wyobraźnia przestrzenna, wspaniała zabawa, która uczy cierpliwości i koncentracji na WARSZTATACH GARNCARSKICH z Łukaszem Dzieciątkowskim. Każdy z uczestników miał możliwość spróbowania swoich sił w toczeniu na kole garncarskim.  Wszyscy  z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje prace i słuchali cennych wskazówek garncarza. Były lepione gliniane cuda: miski, wazony, pojemniki a nawet dinozaury i koty.

Jak narysować karykaturę? Skąd się wzięły duże oczy mangi? na te pytania znaleźli odpowiedź uczestnicy warsztatów  MANGI i KARYKATURY. W świat mangi  i karykatur wprowadził  Szymon Teluk - znany malarz, rysownik, ilustrator i karykaturzysta. W prezentacji multimedialnej pokazał  krótką historię Mangi i Anime, jakie było jej przeznaczenie a następnie  uczestnicy spróbowali sami stworzyć charakterystyczne postacie o dużych oczach. Podczas warsztatów karykatury Pan Szymon pokazał jak krok po kroku  stworzyć karykaturę. Po takim przygotowaniu pod bacznym okiem tworzyły swoje pierwsze karykatury. Było bardzo twórczo i wesoło.

Cieszy nas, że każdy uczestnik warsztatów z MGOK i w MGOK znalazł „coś” dla siebie.

Warsztaty zimowe z MGOK

Utworzono dnia 30.01.2020, 09:51

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 20

W tym miesiącu: 24

W poprzednim miesiącu: 121

Wszystkich: 1696